İncirliova’da 23 Nisan satranç turnuvası

İncirliova’da 23 Nisan satranç turnuvası

Haberayturk
Haberayturk
23 Nisan 2018 Pazartesi 12:07
İncirliova’da 23 Nisan satranç turnuvası

İncirliova’da 23 Nisan satranç turnuvası

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “Satrancın merkezi İncirliova olacak”

İncirliova Belediye Başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıl dönümü münasebetiyle 23 Nisan Elo Satranç Turnuvası düzenlendi.
21-22 Nisan 2018 tarihleri arasında Park İncirliova Sosyal Tesislerinde organize edilen turnuvaya 250 sporcu katılırken dereceye giren sporcular Belediye Başkanı Gürşat Kale tarafından altın ve kupa ile ödüllendirildi.
7 Yaş, 8 Yaş, 10 Yaş, UKD Açık ve ELO Açık olmak üzere beş kategoride düzenlenen turnuvaya yüksek katılım olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Kale; “Satrancın merkezi İncirliova olacaktır” dedi.

Turnuvaya katılan öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Başkan Kale, “Siz genç ve yetenekli beyinler ülkemizin gelişiminde ve kalkınmasında büyük bir öneme sahipsiniz. Bu nedenle bizler her şeyi sizlerin huzur ve geleceği için hazırlıyoruz. İki gün boyunca akıl ve cesaretinizle rakiplerinizle yapmış olduğunuz mücadele sonucunda çeşitli dereceler elde ettiniz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor. Dereceye giren sporcularımızı kutluyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda yapacağımız yatırımlarla ilçemizi satrancın merkezi konumuna getireceğiz” şeklinde konuştu.

Beş farklı kategoride düzenlenen organizasyonda 7 Yaş Grubunda Arda Heval Şahin, 8 Yaş Grubunda Ahmet Demirtaş, 10 Yaş Grubunda Ali Nihat Çolak, UKD Açık Kategorisinde Şahin Uçar, Elo Açık Kategorisinde ise Eren Acar en yüksek puanı alarak birinci oldu.
Beş kategoride ilk ona giren sporcular altın, kupa ve madalya gibi çeşitli hediyelerle ödüllendirilirken turnuvaya katılan tüm sporculara ise birer adet katılım belgesi takdim edildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner7

haber