“Emperyal zapt” senaryosunun korkunç boyutları…

Küresel efendilerin kolu olan emperyal güçler, farklı dönemlerde, ülkemiz üzerine yazdıkları ayırımcılık, ötekileştirme senaryolarıyla toplumun iki kesimini birbirilerine düşman etmeye çalıştılar. Bugün ise toplumumuzun tüm kesimlerini, aynı kesimleri kendi içlerinde birbirilerine düşman etmek için yeni ve çok daha büyük senaryolar zincirini uygulamaya hazırlanıyorlar.

Geçmişte hedeflerine varamadıkları senaryoyu, daha geniş, daha sinsi, daha tehlikeli daha korkunç boyutlarıyla oynatmanın gayretindeler. Bu kez gayretleri, aynı toplumsal kesimi, kendi içinde birbirine düşürmek; her toplumsal kesimi,diğerleriyle savaştırmak ve Türkiye’de topyekun iç savaş çıkararak Türkiye Cumhuriyeti’ni topyekun ortadan kaldırmak yönünde.

Bu senaryo uygulamaya geçtiğinde ve Allah korusun, başarıya ulaştığında nelerin yapılması planlanıyor? Hep birlikte göz atalım.

Ülkücülerin kendi içinde; MHP’li-partisiz ülkücüler, MHP’li ülkücüler kendi içinde; Bahçeli taraftarı-muhalif ülkücüler, partisiz ülkücüler kendi içinde; Türkçü-Türk İslamcı-İslamcı ülkücüler; bir de, kendilerine Ülkücü adını dahi kondurmayan salt Türkçü Hareketçiler diye 8 gruplara ayrılması planlanıyor.

Alevilerin kendi içlerinde; Hz. Ali’ci-Laik Atatürkçü, camiye giden- gitmeyen, Hz. Muhammed (S.A.V.)’i peygamber kabul eden- etmeyen Aleviler diye 6 gruba bölmenin gayretindeler.

Sünnilerin kendi içlerinde; Dindar- Laik Atatürkçü, tarikat taraftarı- tarikat karşıtı, Ümmetçi-milletçi diye 6 gruba ayrılmaları hevesindeler.

Kürtlerin kendi içlerinde; Şafi-Hanefi, HDP’li, AK Parti’li, CHP’li, MHP’li, bölünmeye karşı olan- taraftar olan, terör örgütünü destekleyen-terör örgütüne karşı olan diye diye 10 gruba ayrılmaları için sosyo-ekonomik alanlarda çalışmaları sürüyor.

Tarikatlar arası düşmanlık tohumları, tarikatların içine sızmış ajanlar tarafından sürekli ekiliyor.

Partilerin kendi içlerinde; liderci-partici kampları oluşturulmaya başlandı.

Ayrıca; AK Parti’de; İslâmcı, Liberal, Ümmetçi, milliyetçi, 15 Temmuz’cu grupların oluşturulması için, içeriden ve dışarıdan tazyikler devam ediyor.

CHP’de geçmişten bugüne varlıkları devam eden; demokrat, Ulusalcı, Sosyal demokrat, Atatürkçü kanatların birbirilerine diş bilemeleri için gereken ortam hazırlanıyor.

HDP’de ise; şahinler, güvercinler, Kandilciler, Apo’cular zaman zaman birbirileriyle çatışıyorlar bile…

Bir de ana kalem olarak; Alevi, Sünni, Şafi, Türk, Kürt diye yeni bölünme yapılanmaları oluşturulmaya çalışılıyor.

Bu saydığım grupların kendi içlerinde ve birbirilerine düşman kutuplar halinde; çatışmanın, savaşın içine çekilmeleri için tüm kumpaslar planlanıyor.

Senaryo boyutunu görebiliyor muyuz? Türkiye’de birbirine düşman olmayan kesim kalmayacak. Aynı evde yaşayan, iki Kürt ya da Türk, Alevi ya da Sünni, aynı partili, aynı mezhebe, mensup kardeşlerin birbirilerini öldürdüklerini düşünün. Hadisenin korkunçluğunu hayal edin. Bir de bu saydığım grupların her birinin öbürlerine düşman olduğunu hayal edin. Kabus gibi geliyor insana değil mi?

Bunu yapmaları elbette ki kolay olmayacak. Ancak işlerini kolaylaştırmanın yolunu da bulmuşlar. O yolu da önümüzdeki buluşmamızda anlatacağım.

Selam ve dua ile… Allah’a emanet olun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner7

haber