“Sağlık Olsun” projesi hayatı güzelleştiriyor

 “Sağlık Olsun” projesi hayatı güzelleştiriyor

Haberayturk
Haberayturk
08 Mayıs 2018 Salı 11:41
 “Sağlık Olsun” projesi hayatı güzelleştiriyor

Sağlık için merdivenler renklendirilip güzelleştirdiler  

 “Sağlık Olsun” projesi merdiven kullanımını yüzde 35’ten yüzde 80’e çıkardı.  

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ndeki bir grup öğrenci “Sağlık Olsun” adıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi ile okuldaki ve yürüyüş alanlarındaki merdivenleri renklendirip güzelleştirdiler. Yapılan çalışmalar sonunda güzelleşen merdivenleri kullananların arttığı belirtildi.  
Adnan Menderes Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü 3. sınıf öğrencileri Ferdi Aydemir, Muhammed Kaleli, Orhan Kaçar, Tayfun Aydın ve Cem Akdulum her geçen gün artan obeziteye dikkat çekmek için proje başlattı. Hareketliliği arttırmak ve insanların daha güzel alanlarda daha fazla yürümesini sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk dersi kapsamında proje başlatan gençler tüm merdivenleri renklendirdiler. Doç. Dr. İçten Duygu Çallı'nın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 'Sağlık Olsun' adlı projeyle üniversite merdivenleri renklendirilip hareketin ve merdiven çıkmanın yararları okulda anlatıldı.
Projenin tamamlanmasının ardından üniversitede gün sonu yapılan sayımlara göre merdiven kullanımı yüzde 35’ten yüzde 80’e çıktığı belirtildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner7

haber