Türk’e vakit hala geç değil

Bir önceki yazımda, ülkemiz üzerine oynadıkları “Ekonomik kriz bataklığı” oyununu,Rockefeller’in ağzından aktarmıştım. Sizlerle bugünkü buluşmamızda, Yeni Dünya Düzeni’nin iki düzenbazından biri, JacobRothschild’in David Rockefeller ile birlikte verdiği röportajdan bu kez, kirli oyunun Türk tarihi ve medeniyeti boyutunu sizlere aktaracağım.

“Türkler medeniyetin beşiğidir” dediği röportajında Rothschild, M.Ö. 4 binlerde Orta Asya’da yaşayanTürkler’in; aryanlar, yani Dünya’da en medeni millet olarak kabul ettikleri Ari Irk’tan olduklarını itiraf ediyor. Avrupa’daki;Finlliler, Macarlar; Anadolu’da büyük bir uygarlık kuran Hititler, Asurlular gibi bazı ulusların da Türk kökenli olduklarını kabul ediyor. Büyük bir felaketten sonra yaşadıkları yerleri terk edip Mezopotamya’ya, Rusya üzerinden Avrupa’ya geldiklerini anlatıyor.

Rothschild’in anlatımına göre; Sümerler, M.Ö. 3 bin 500 yıllarında Mezopotamya’da yaşamışlar. İlk yazıyı bulan, insanlık tarihinde adaleti sağlamak için ilk yasaları çıkaran, ilk mahkemeleri kuran, ilk kez parayı kullanan, ilk kez vergi toplayan, ilk kez okul açan ve tekerleği icat eden millettir Sümerler.

Buraya kadar anlattığı normal. A normal kısmında Rothschild bombayı patlatıyor: “Sümerler, Dünya medeniyetinin başlangıç noktasıdır ve soyları tarihçilerimizin araştırmalarına göre Türk kökenli insanlardır.”

Tarihi gerçeği, gerekçeleriyle birlikte anlatırken; Sümerler’in o bölgenin yerli halkı değil, göçebe olduklarından bahsediyor. JacobRothschild, aynen şöyle diyor:

“ ‘Kız’ manasına gelen ‘kır’ kelimesi, ‘öküz’ manasına gelen ‘ökür’ kelimesi gibi; bugüne kadar çözülebilen 1000 civarında Sümerce kelime ve ‘Ayağını yere sıkı bas…. Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır.... Sel gibi silip süpürmek… Yağ gibi erimek….” gibi yüzlerce atasözü bugün Türkçe’de kullanılmaktadır. Sümerlerin Ay Tanrısı’nın simgesi olan “Yarımay”, bugün Türk bayrağında kullanılmaktadır.”

Bugüne kadar bize öğretilen ve en eski medeniyetler arasında sayılan Roma ve Yunan medeniyetlerininSümerler’den oldukça fazla faydalandıklarını; mesela, yapılarındaki süslemeleri ve Tanrıları Sümer tapınaklarından geldiğini açıklıyor.

Bu gerçekler karşısında, düştükleri vahim durumu, Dünya tarihine yaptıkları büyük ihaneti itiraf eden şu sözleri çok düşündürücü:“Fakat biz bunu örtbas etmek için, Milattan Önce 2.000 yıllarında, yani Sümerler’den 1.500 yıl sonra başlamış olmasına rağmen, Yunan medeniyetini, dünyadaki ilk medeniyet olarak dünyaya tanıttık. Daha da ilginç olanı, Yunanlılardan önce Mısır Medeniyeti başlamıştır; ama onlar da ancak Sümerlerden 1000 sene sonra piramitlerini yapabilecek uygarlık düzeyine gelebilmişlerdir. Mayalar ve İknalar; Sümerlerden 2000 sene sonra ziguratlarını (tapınaklarını) aynı biçimde yapmışlardır.”

Kendisinin anlattığı bu gerçekler karşısında dahi Rothschild; medeniyetin beşiği olarak Türkleri kabul edemediklerini, tam aksine binbir entrika ile bu kültür miraslarına elkoyduklarını, biz Türkleri, bütün dünyaya barbar, hak hukuk tanımayan bir toplum olarak tanıttıklarını, bunda da oldukça başarılı olduklarını itiraf ediyor.

Yeni DünyaDüzeni’nin düzenbaz baş aktörü Rothschild, Türk medeniyeti üzerinde oynadıkları tarihi oyunun iğrenç sonucunu; başka milletleri dahi dehşete düşürebilecek şu sözleriyle itiraf ediyor: “Sümer kralları, insanlar arasında adaleti sağlamak ve haksızlıkları önlemek için yasalar çıkararak, çağımız toplumlarına öncü olurlarken; bugün, Türkiye’de yaptığımız çalışmaların sonucu; fuhuş, rüşvet, hırsızlık, haksız kazanç ve gelir dağılımı adaletsizliği aşırı düzeylerdir.”

Oynanan bu oyunun temelinde Türk’e duyulan korku var. Dünya Türk Birliği kurulduğunda onların sonu olacak. Çünkü Türk’ün karşısında duramayacaklar. Bunu da yineRothschild’in  kendisi itiraf ediyor. “Bu Türkler aslında birleşip bir araya gelseler, karşılarında hiçbir güç duramaz.”

Başarılarının temel sebebini anlattığı şu sözleri ise çok acı: “Aslında insanlar,tarih kitaplarını açıp okusalar; bütün gerçeği görecekler ama insanoğlu için duyduğuna inanmak yeterlidir, okumak çok zor gelir.“

Okusaydık keşke. Yalan söyleyen Türk tarihine inanmazdık. 13 bin yıllık Türk tarihini, birkaç bin yıllık tarihten ibaret olduğunu sanmazdık. Kâbuslarını yaşatırdık onlara. Ama Türk’e vakit; hala geç değil.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner7

haber